Bouřka doprovázená supercelou

V úterý 10. srpna 2021 okolo 18. hodiny se přes Lysicko přehnala silná bouře a to dokonce v podobě supercely.

Tato bouře pro naši jednotku znamenala celkem 6 událostí. K první události jsme vyrazili v 18:14 a jednalo se o spadené stromy přes silnici mezi Štěchovem a Kunčinou Vsí. Na místo jsme vyrazili s CAS 20.

O šest minut později v 18:20 vyrazilo naše druhé družstvo s DA Fiat k bytovce pod školou, kde došlo k pádu velkých větví na garáž a zaparkovaná vozidla.

Družstvo s CAS 20 od Kunčiny Vsi vyrazilo k dalším spadeným stromům přes vozovku a to u Dlouhé Lhoty. Cestou zpět do Lysic jsme museli pokácet jeden vyvrácený strom hrozící pádem přes vozovku u Kunic.

Další událostí byla odtržená střecha z garáže na Oulehli, kde jsme pomohli s provizorní opravou střechy.

Poslední událostí byl velký ořech spadený na stodolu na ulici Brněnská. Strom bylo nutné postupně rozřezávat a nařezané kusy dostat ze střechy stodolu na zem. Na základnu jsme se vrátili před 10. hodinou večer.