Kvůli silnému větru a pdajícímu sněhu opět padaly stromy přes silnice

V pondělí 14. 1. 2019 naše jednotka několikrát vyjížděla k uvolnění vozovky kterou zablokovaly spadené stromy.

K prvnímu zásahu jsme vyjeli před devátou hodinou dopoledne. Operační středisko vyslalo naši jednotky k odstranění spadeného stromu u obce Býkovice. Na místě se nacházel jeden spadený strom přes celou vozovku.

Po uvolnění vozovky jsme se pokračovali otočit k Dlouhé Lhotě a cestou jsme narazili na další strom spadený přes cestu. Po uvolnění komunikace jsme se vrátili zpět na základnu.

K další události byla naše jednotka vyslána večer po 19. hodině. Na operační středisko bylo nahlášeno, že došlo k pádu dvou stromů přes vozovku mezi Bedřichovem a Brumovem. Vyjeli jsme tedy s CAS 20 na místo. Cestou jsme ale za obcí Štěchov narazily na další spadený strom přes celou vozovku kousek za rozcestím směrem na Kunčinu Ves. Nahlásili jsme tedy událost na operační středisko a nejprve jsme odstranili tento strom. Poté jsme pokračovali směr Bedřichov a Brumov.

Tam nás čekaly 3 velké smrky které spadly přes vozovku. Odstranění těchto stromů bylo náročnější než v předchozích případech, protože stromy byly do sebe různě zaklíněny a také jejich velký průřez vyžadoval práci z obou stran, aby se kmeny podařilo prořezat. Odstranění těchto 3 stromů zabralo 1,5 hodiny nepřetržité práce, kdy jsme používali 2 motorové pily a v každé byly spotřebovány téměř 2 nádrže benzinu.

Po návratu na základnu nás pak čekal ještě vyvrácený keř u parku v Lysicích, který spadl přes chodník a zasahoval také do vozovky.

[youtube id=“5TCS36YzsWQ“]