Likvidace spadených stromů v souvislosti se silným větrem – 5.února.2020

Ve středu 5. února se opakovala stejná situace jako předchozí den.

K první události jsme vyjeli v 11:05 a to opět k likvidaci stromů spadených přes cestu mezi Býkovice a Dlouhou Lhotou. Jednalo se o 3 spadené stromy přes silnici.

Z této události jsme byli operačním střediskem odeslání k dalšímu spadenému stromu u obce Kunčina Ves. Cestou na místo jsme ale narazili na vyvrácený strom visící nad silnicí u obce Zhoř. Mezi tím stihla jednotka z Černé Hory odklidit strom u Kunčiny Vsi.

Při návratu na základnu jsme byli operačním střediskem ve 12:24 odeslání k další události a to ke stromu který zablokoval vjezd k rodinnému domu v obci Býkovice. Tento strom při pádu také poškodil elektrické vedení a veřejné osvětlení.

Během likvidace stromu v Býkovicích bylo naše druhé družstvo s dopravním automobilem odesláno k likvidaci dalšího stromu spadeného přes silnici směrem na Lhotu u Lysic.