Odpoledne plné požárů

V pondělí 6. dubna 2020 panovalo ve většině ČR větrné počasí, které v kombinaci se suchem a skutečností, že v mnoha lesích probíhá těžba kůrovcem napadených stromů a tedy také pálení větví, bylo příčinou velkého množství požárů lesních porostů.

K prvnímu požáru byla naše jednotka vyslána krátce před 14. hodinou a to k požáru mýtiny u pískovny Kora u Kunštátu. Na místo jsme vyjeli s CAS 20 Tatra. U toho požáru jsme zasahovali dvě a půl hodiny spolu s dalšími čtyřmi jednotkami z Kunštátu, Boskovic a Újezdu u Kunštátu.

Krátce před čtvrt na tři došlo k dalšímu požáru lesa a to u obce Štěchov. K tomuto požáru bylo povoláno naše druhé družstvo, které při prvním zásahu zůstalo v záloze na stanici a vyjelo s DA 12 Avia zřídit čerpací stanoviště k doplňování cisteren na požární nádrži v Lysicích. Z této nádrže bylo vyčerpáno téměř 50 000 litrů vody. U této události zasahovalo dalších 7 jednotek. Po likvidaci této události byla část jednotek odeslána k dalšímu požáru u Brťova.

Po likvidaci požáru u Kunštátu bylo družstvo s cisternou odesláno k dalšímu požáru lesa u obce Louka. Jednalo se o největší událost z těchto požárů a na místě zasahovalo dalších 13 jednotek v rámci druhého stupně požárního poplachu. U toho zásahu jsme zasahovali až do 10. hodiny večer. Poté jsme se vrátili zpět na základnu.