Odstranění spadených stromů u Dlouhé Lhoty

První dubnový den byla naše jednotka kolem půl páté ráno vyslána k likvidaci spadených stromů mezi obcemi Býkovice a Dlouhá Lhota. Na místo jsme vyjeli s oběma  výjezdovými vozy. Na pomoc nám jelo také jedno družstvo HZS z požární stanice v Blansku. Na místě stál autobus, kterému v projetí bránilo celkem 5 spadených stromů. Další spadený strom se nacházel cca o 50 metrů dále. Další strom hrozil pádem a ohrožoval tak zasahující hasiče, proto musel být také pokácen.

K likvidaci stromů jsme použili všechny tři motorové pily a místo jsme osvětlili. Čtvrtou pilu použila také jednotka z Blanska. Odklizení stromů trvalo cca půl hodiny. Poté mohl autobus projet. My jsme ještě zametli ze silnice větve a piliny a mohli jsme se vrátit zpět na základnu.

Zasahující hasiči:

Janča J., Štěpánek T., Pokruta J., Mazal J., Tejkal D., Máslo P., Němec P., Vala M., Brodecký J.

[gmap addr=“49.429723, 16.526047″]Místo zásahu[/gmap]

Foto:

foto.jpg

Obrázek 1 z 1