Požár lesa u Černovic

V úterý 11. května byla naše jednotka krátce před 3. hodinou odpoledne vyslána k požáru lesa u obce Černovice. Na místo jsme s CAS 20 Tatra dorazily krátce po místní jednotce. Průzkumem místa požáru bylo zjištěno, že se jedná o požár většího rozsahu. Na místě také foukal silný vítr a tak se požár velice rychle šířil. Proto byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Ani příjezd posilových jednotek stále nestačil k provedení lokalizace požáru, který se stále šířil. Velitel zásahu tedy vyhlásil třetí stupeň požárního poplachu a na místo povolal také vrtulník s bambi vakem. Na místo tedy vyrazilo 100 hasičů z devatenácti jednotek.

Na místo vyjelo také naše druhé družstvo s DA12 provádět plnění bambi vaku.

Lokalizovat požár se podařilo až po 17. hodině a likvidace proběhla až kolem 20. hodiny. Na základnu jsme se vrátili o hodinu později a další téměř dvě hodiny zabralo vyčištění špinavých hadic a příprava aut k dalším zásahům.

Další fotky ZDE.