Požár přístřešku u rodinného domu v Lysicích

V úterý 25.2.2020 byla naše jednotka krátce po šesté hodině ranní vyslána k nahlášenému požáru přístřešku na dvorku rodinného domu v Lysicích na Oulehli. Na místo jsme tedy vyjeli s CAS20 Tatra spolu s jednotkou HZS PS Kunštát.

Na místě jsme zjistili, že došlo k požáru přístřešku, který navazuje na zadní vchod do rodinného domu a přes prohořívající dveře hrozí rozšíření požáru na rodinný dům.

Zahájili jsme tedy zásah jedním C proudem v dýchací technice. Rychlým zásahem a také díky pohotovému sousedovi, který brzdil rozvoj požáru zahradní hadicí, tak se podařilo zabránit rozšíření požáru na rodinný dům a požár lokalizovat za 6 minut od příjezdu na místo. Následovalo dohašení požáru a také odvětrání lehce zakouřeného domu. Na základnu jsme se vrátili po sedmé hodině.