Požár srubu u Kunic

Ve čtvrtek 10.5.2018 po půl třetí odpoledne vyjela naše jednotka na příkaz KOPIS Jmk s CAS 20 Tatra k požáru srubu v katastru Touboř. Jednotka vyjela dle příkazu do obce Kunice. Protože naše jednotka po cestě k zásahu nedostala z operačního střediska upřesnějucí informace, kde se požár nalézá, tak byla cesta k zásahu o dost složitější.

Jednotka vjela za obcí Kunice na lesní cestu s doměním, že je tato cesta správná, protože byl již vidět kouř. Po chvíli hledání správné cesty bylo upřesněno místo zásahu a naše jednotka byla stále navigována operačním střediskem směrem na Touboř. My stále nic nenacházeli a těžkým terénem se prodírali dál, ale od požáru jsme se vzdalovali. Kvůli velmi náročnému terénu ani nebylo možné se vrátit. Po příjezdu do obce Touboře jsme obdrželi další upřesnění místa zásahu a bylo nám sděleno abychom jeli do obce Drnovic a poté směr Kunice a první cestou za lesem doprava. Po-té jsme již dorazily na místo zásahu.
Velitelem zásahu bylo rozhodnuto, aby naše jednotka provedla vystřídání hasičů při rozebírání střešní konstrukce. Dva členové provedli za pomocí dýchací techniky a ženijního nářadí rozebírání konstrukce. Dále provedla pomoc při sbalení použitého nářadí a vrátila se zpět na základnu.