Rozvoz vody z lysického koupaliště

Během uplynulého prodlouženého víkendu si občané Lysic mohli všimnou podezřele často projíždějící naší cisterny po obci sem a tam. Naše jednotka totiž prováděla dovoz vody občanům do nádrží na zalévání a do bazénů.

S nápadem využít vodu z místního koupaliště, které budeme v pátek 8.5. čistit a musí se tedy vypustit, přišel velitel jednotky Aleš Bohanus. Prováděli jsme totiž opravu přenosné stříkačky a také bylo potřeba odjed kondiční jízdy strojníků. Nápad se zalíbil také starostovi obce, který ho schválil a tak byla voda i s dovozem nabídnuta lysickým občanům.

Během pátečního odpoledne a celou sobotu 2.5.2020 tak naše jednotka rozvážela vodu občanům, kteří si ji předem stihli objednat. Celkově jsme za tento prodloužený víkend rozvezli 175 000 litrů vody a najezdili bezmála 100 kilometrů. Za volantem se během této akce postupně vystřídali téměř všichni naši strojníci.

Kromě ušetření nemalého množství pitné vody, které by skončila v bazénech nebo na zahrádkách, jsme tak proškolili strojníky a to často i v nelehkých situacích při projížděním úzkými ulicemi v obci. Dále jsme prověřili dostupnost požární techniky, projeli prakticky všechny ulice v obci a zopakovali si tak nejlepší přístupové cesty i do míst, kam se s velkou cisternou běžně nejezdí. V případě zásahu jsou ale takovéto zkušenosti k nezaplacení.

A jak to při rozvozu vody vypadalo, na to se můžete podívat v krátkém videu: