Sobotu jsme strávili výcvikem

Sobota 3.3.2018 byla pro naše členy JSDH ve znamení výcviku. Využili jsme mrazivého počasí a tedy skutečnosti, že většina vodních ploch je zamrzlá. Takové počasí přímo vybízí k nácviku záchrany osoby, pod kterou se prolomil led. V následujících dnech, kdy má přijít obleva, je také riziko prolomení ledu například pod bruslařem největší.

Výcvik jsme provedli na rybníce u Hitlerovy dálnice, kde byl po domluvě s majitelem rybníku vytvořen otvor v ledu a členové jednotky prováděli nácvik záchrany tonoucí osoby, kterou byl v tomto případě člen jednotky vybaveným suchým potápěčským oblekem, který mu tak umožňoval pobyt v ledové vodě.

Další výcvik byly dva simulované zásahy, které prováděli převážně noví členové výjezdové jednotky a cílem bylo procvičit jejich postupy při ostrém zásahu, kdy dopředu neví, o jakou událost se jedná a také se nejedná o běžný zásah, jako je například požár.

Prvním cvičným zásahem byla záchrana osoby, na kterou v těžkém terénu spadl strom.

Druhým zásahem byla dopravní nehoda osobního automobilu, kdy byl nahlášen požár automobilu po něhodě. Požár ale po příjezdu nebyl potvrzený ale v automobilu se nacházel zraněný řidič.