Zásahy spojené se silným deštěm na okrese Blansko

V sobotu 28.5.2016 se ve večerních hodinách prohnala nad Blanenskem silná bouře, která přinesla prudké srážky.

K první události naše jednotka vyjížděla krátce před půlnocí do Lysic na ulici Žerůtská. Tam došlo k zaplavení suterénu novostavby. Bylo nasazeno plovoucí a elektrické kalové čerpadlo k odčerpávání vody, která vyvěrala ze země a přes studnu dostávala do domu. Po odčerpání vody se jednotka vrátila na základnu.

K dalšímu zásahu byla naše jednotka povolána v neděli 29.5.2016 kolem osmé hodiny ráno. Vyjížděli jsme do obce Bořitov, která byla bouří zasažena nejvíce. Po příjezdu na první místo bylo zjištěno, že voda už odtekla a žádné čerpání není potřeba. Proto jsme byli odeslání na druhé místo, kde v nočních hodinách došlo k zaplavení dvoru hospodářského objektu. Voda již odtekla, ale na dvoře zůstal silný nános bláta splaveného z polí.

K odstranění bláta dorazil na místo také nakladač a nákladní automobil ze stanice HZS Tišnov. Prováděli jsme tedy spolu s nakladačem a majitelem domu odvoz bláta ze dvoru. Poté jsme dvůr opláchli C proudy.

Po návratu na základnu jsme byli povoláni k další události. Tentokrát do obce Černá Hora na koupaliště, kde při bouřce došlo k zatopení a zanesení blátem. Prováděli jsme oplach chodníků a bazénu ve spolupráci s JSDH Černá Hora a HZS Blansko.

DSCF9237

Obrázek 1 z 3

DSCF9248

Obrázek 1 z 12