DA L1Z Fiat Ducato

Fiat Ducato 2,3 MTJ 150K s možností přepravy 9 osob včetně řidiče. Prostor mezi posádkou a zavazadlovým prostorem je oddělen prachotěsnou přepážkou pro lepší komfort a bezpečnost při jízdě k zásahu. Vybavení je standartní pro dopravní automobil, najdeme v něm lékárničku velikosti III rozšířenou o AED a prostředky k resuscitaci, přenosné hasicí přístroje, ruční svítilny a radiostanice, vyprošťovací nástroj a led světlomety na osvětlení okolí auta.  

 

DA L1Z Fiat Ducato JSDH Lysice
DA L1Z Fiat Ducato JSDH Lysice

Koupě DA byla financována z části GŘ HZS ČR z investiční dotace v rámci programu „Dotace pro jednotky SDH obcí“. Přispěl také Jihomoravský kraj a Městys Lysice.

Celkově Městys zaplatil  1 224 126,- kč. Příspěvek na nákup vozidla s GŘ HZS ČR  byl poskytnut v plné výši a to 450 000,- kč, Jihomoravský kraj podpořil nákup vozidla částkou 300 000,- kč. Městys tak do svého majetku získal vozidlo v hodnotě 1 224 126,- kč při vlastní investici 474 126,- kč. Což představuje 38% vlastního podílu.