Požár v Boskovicích

V ulici Komenského v Boskovicích na Blanensku zasahovali 11. srpna 2017 od 14:09 hasiči z deseti jednotek u požáru střechy administrativního objektu. Po příjezdu první jednotky velitel zásahu rozhodl o vyhlášení II.stupně poplachu. Proto byla povolána ve 14:22 i naše jednotka. Po příjezdu na místo 5 našich členů v dýchací technice ihned začalo hasit požár v půdních prostorách pomocí dvou C proudů. Po uhašení bylo zapotřebí rozebrat střešní krytinu a zamezit tak zahoření skrytých ohnisek. Poté se naše jednotka vrátila na základnu. Při požáru se nikdo nezranil. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

Požáry v letních měsících jsou pro hasiče namáhavé, v těžkých zásahových oblecích musí v blízkosti ohně dělat fyzicky náročnou práci.