Likvididace spadených stromů po silném větru

V sobotu 4. února 2023 byla naše jednotka v 4:40 vyslána k likvidaci spadeného stromu přes vozovku mezi obcemi Drnovice a Kunice. Jednalo se o smrk spadený přes celou vozovku, které tak byla neprůjezdná.

Protože v tuto noc čelilo naše území velmi silnému větru, tak to nebyla pouze tato událost, kam jsme vyjížděli. Ihned po likvidaci tohoto stromu jsme byli operačním střediskem odeslání k Bedřichovu, kde došlo k pádu dalšího stromu.

Cestou zpět jsme dostali další zprávu a to že mezi Lysicemi a Lhotou u Lysic hrozí další vyvrácený strom pádem přes vozovku. Vyjeli jsme tedy na místo a strom pokáceli a odklidili z vozovky.

Po návratu na základnu jsme sotvali stihli zaparkovat, tak už nás operační středisko odesílalo opět směr Bedřichov k dalšímu stromu. Cestu nám ale před Štěchovem zatarasil další spadený strom. Museli jsme si tedy nejdříve cestu uvolnit a strom odklidit. Poté jsme odstranili i strom u Bedřichova.

Než jsme se v Bedřichově otočili směrem zpět do Lysic na základnu, tak v místě posledního odklizené stromu došlo k vyvrácení dalšího smrku, který visel nad vozovkou. I ten jsme tedy pokáceli a poté jsme se už vrátili na základnu. Vítr naštěstí začal slábnout a tak jsme si mohli ještě dát ranní kávu a okolo půl 8 se mohli vrátit domů k sobotní snídani.