Lysický kabrňák 2015 má svého vítěze

Lysický kabrňák
LysickýLysický kabrňák kabrňák

V sobotu 5. září 2015 proběhla na lysickém koupališti soutěž v silových hasičských disciplínách TFA Lysický kabrňák. Závodu se zúčastnilo celkem 54 závodníků v kategorii muži, z toho 7 v kategorii muži nad 38 let, dále pak 14 žen a z kategorie mužů vzniklo 5 družstev.

Pro mužskou kategorii se závod skládal ze čtyř etap kdy vždy další etapa pro závodníka začínala 5 minut od startu předešlé etapy. V první etapě museli závodníci provést 60 úderů palicí v takzvaném hammer boxu, připojit hadice k čerpadlu a provést roztažení 2×3 „B“ hadic.

V druhé etapě na závodníky čekalo protažení plného 25l barelu tunelem, přenesení 40kg činky, výstup na lešení a vytažení barelu nahoru a poté zase zpět dolů a na závěr etapy návrat s barelem přes tunel do cíle.

Třetí etapa obsahovala transport 80kg figuríny po dráze. Závěrečná 4 etapa byla již tradičně 2 okruhy po trati s výstupem na pahorek.

Titul nejsilnějšího hasiče získal lysický závodník Aleš Bohanus, druhý byl Tomáš Máca z SDH Brno – Slatina a třetí Martin Novotný z SDH Olešnice. V kategorii na 38 let pak zvítězil Jiří Václavek z SDH Menhartice. Druhé a třetí místo pak patřilo lysickým závodníkům Martinu Mikulovi a Pavlovi Sehnalovi.

Ženskou kategorii ovládla závodnice Iveta Müllerová ze Šošůvky, druhá byla Kateřina Skotáková z Petrovic a třetí Irena Hradecká.

Kategorie čtyřčlenných družstev probíhala tak, že se sečetly časy závodníku v družstvu a čas z doplňkové disciplíny, ve které měla vždy dvojice za úkol překonání lávky přes koupaliště, nasednutí do člunu, projetí dráhy a předání štafety druhé dvojici. Vítězným družstvem se staly lysičtí závodníci Jakub Mazal, Aleš Bohanus, Mynář Vladislav a Brodecký Jiří.

Při letošním ročníku závodu byla přichystána také disciplína pro diváky a pro děti, která napodobovala hlavní závod, aby si i diváci mohli vyzkoušet, jaké to je závodit v disciplínách TFA.

Fotogalerie zde (autor Šárka Němcová)

Videa od závodníků

[youtube id=“W14XjGLU4RA“] [youtube id=“UV-S6D-eFDs“] [youtube id=“2ae0LDMTlRo“] [youtube id=“SRE2SCMqubs“] [youtube id=“WUR-wqYs0XU“] [youtube id=“rgLvJ2zX_No“] [youtube id=“IAOBlsAJ90k“]