Mladí hasiči zabojovali na závodu požárnické všestrannosti

  Jednou ze soutěží, které se mladí hasiči pravidelně zúčastňují, je i branný závod požárnické všestrannosti Plamen, letos uskutečněný ve Velkých Opatovicích dne 7.října 2017. Hasiči u takovéto soutěže musí na jednotlivých stanovištích prokázat různé dovednosti, například střelbu vzduchovkou, určení hasebních prostředků, znalost uzlů, přelezení lana a mnoho dalšího, to všechno v co nejkratším zaběhnutém čase na dvou nebo tříkilometrové trati (podle kategorie). Běhá se nejčastěji lesem, trať je vyznačena barevnými fábory a družstvo tvoří 5 dětí.

Ke všem těmto nelehkým úkolům se letos přidalo i škaredé počasí, což ale naše hasiče vůbec nerozladilo. Teplého čaje a náhradního oblečení jsme měli dostatek.

Naše nejmladší hlídka z kategorie přípravek si zaběhla na svém prvním závodě pro krásné   3.místo z 11 hlídek.

Mladší žáci se umístili na 33.místě z 54 a starší žáci na 14.místě z 43.

Podobný, ale pětikilometrový závod zde zdolali i naši dorostenci a dorostenky.

mladších dorostenkách nás reprezentovala Karolína Lukášová, která vybojoval na svém prvním závodě 6.místo ze 14. V kategorii starších dorostenek závodila Andrea Klimešová, která skončila na 6.místě z 10.

Jediný náš starší dorostenec Ondřej Jonáš, který letos běžel naposledy, si z Velkých Opatovic odvezl 3.místo z 8 dorostenců.

Stejně tak jako naše dorostenky, které se poprvé domluvily, že poběží jako družstvo a hned se jim podařilo přiběhnout si pro krásné 3.místo.