Okresní kolo v požárním sportu

Vítězstvím v okrskovém kole si naše sportovní družstvo vybojovalo postup do okresního kola v požárním sportu, které se konalo v sobotu 23. května na sportovním stadionu v Blansku a zúčastnilo se 11 družstev mužů a 9 družstev žen.

Tento závod pro mužskou kategorii začal požárním útokem. Každé družstvo mělo dva pokusy a do výsledného pořadí se počítal lepší čas. Při prvním pokusu naše družstvo dosáhlo času 30,17 s. Druhý pokus vypadal na zlepšení prvního pokusu, ale kvůli většímu prostřiku na jednom z terčů byl čas z druhého pokusu horší a to 34,69 s. I tak jsme ale na požárním útoku získali čtvrtou pozici, což znamenalo dobrý začátek.

Další na řadě byla disciplína jednotlivců 100m překážek. Již na začátku jsme věděli, že to není silná stránka našeho družstva a naše obavy se bohužel potvrdily. V této disciplíně jsme obsadili poslední 11. pozici a bylo tak jasné, že budeme muset zabojovat v poslední disciplíně.

Tou je štafeta v běhu na 4 x 100 metrů s překážkami. Každé družstvo může do závodu postavit dvě štafety a do celkového výsledku se počítá lepší dosažený čas. Jako první jsme postavili naši slabší štafetu, která zaběhla základní čas a tak druhá štafeta mohla běžet naplno. I přes zhoršení počasí, kdy celá trať zmokla a běželo se za deště se druhé naší štafetě podařilo zaběhnou nejlepší čas a to 60,31 s a předběhnout tak druhý Bořitov o více jak 3 sekundy.

Celkové pořadí v tomto závodě tvoří součet pořadí z jednotlivých disciplín, kdy družstvo s nejnižší hodnotou vyhrává. Pokud nastane shoda, tak rozhoduje lepší výsledek z požárního útoku. Pro nás to byla hodnota 16, což bylo stejně jako Uhřice. Protože ale Uhřice odcházely z požárního útoku s časem 30,78 s, znamenalo to pro nás výsledné 4. místo.

Podrobné pořadí najde ZDE na webu OSH Blansko.

IMG_20150523_120439

Obrázek 1 z 4