Okrskové závody na Kozárově

V sobotu 2. května 2015 proběhlo první kolo v požárním sportu okrsku Lysice. Pořadatelem byl SDH Kozárov, který připravil soutěž v krásném prostředí pod rozhlednou Babylon. Soutěže se zúčastnila družstva mužů z Kozárova, Lysic, Dlouhé Lhoty, Býkovic, Lhoty u Lysic, Kunic, a Kunčiny Vsi. Bedřichov byl omluven.  Dráhu si vyzkoušeli i mladí hasiči z Lysic, kteří soutěž pojali jako přípravu na svou vlastní.

Ve 13:00 proběhl nástup soutěžních družstev, poté se družstva odebrala k přípravě na plnění první ze dvou disciplín a to štafety 4x100metrů. Jako první se na start postavila štafeta domácího SDH a její čas 1:12 nasadil laťku opravdu vysoko a překonat se jej podařilo až poslední štafetě z Lysic s časem 1:04. Pořadí na prvních třech místech po štafetách 1. Lysice, 2. Kozárov, 3. Lhota u Lysic.

Druhou disciplínou byl požární útok a průběh byl stejný jako u štafet. Opět první Kozárov s časem 26:52 a tak před naším útokem bylo jasné, že pokud chceme vyhrát musíme jít na jistotu a nezmatkovat. Vzhledem k tomu, že dráha byla docela dost do kopce, rozhodli jsme se, že počkáme vzadu s vodou a dáme klukům na proudech čas pro co nejlepší roztažení hadic. Náš záměr vyšel a čas 24:39 znamenal vítězství i v této disciplíně a celkové první místo a postup do okresního kola, které se uskuteční 23. května na stadionu ASK Blansko.

Po sečtení výsledků následoval závěrečný nástup, na kterém proběhlo vyhodnocení soutěže. Po několika proslovech jsme se rozloučili a odjeli domů oslavit naše vítězství.

Celkové pořadí: 1. Lysice, 2. Kozárov, 3. Dlouhá Lhota, 4. Lhota u Lysic, 5. Býkovice, 6. Kunice 7. Kunčina Ves

DSCF7190.JPG

Obrázek 1 z 2