Perné odpoledne kvůli silnému větru

V poledne 18. listopadu byla naše jednotka vyslána k likvidaci spadeného stromu na silnici I/43 u benzinové pumpy u Krhova. Domů se naši hasiči dostali až po 17. hodině večer. Během té doby zasahovali u celkem šesti událostí.

První byla již zmíněný spadený strom u Krhova. Na místě ale žádný spadený strom nalezen nebyl, pouze větší větev, která ale už byla odklizena. Při návratu na základnu ale došlo na silnici vedoucí od Krhova do Lysic k dopravní nehodě nákladního automobilu s vlekem. Vlek se vlivem silného větru převrátil do příkopy. Naše jednotka proto zajistila místo nehody a řídila dopravu. Na místo poté dorazila jednotka HZS Kunštát, která zasahovala u podobné události jen o pár kilometrů dál na silnici I/43. Po příjezdu posil byla naše jednotka odvolána k další události.

Tou byl spadený strom přes vozovku u obce Černovice. Než se nám ale podařilo dostat do Černovic, bylo potřeba odklidit spadený strom před Bedřichovem a další dva za Bedřichovem. Při cestě zpět do Lysic spadl další strom přes vozovku u obce Štěchov, který byl také ze silnice odklizen.

Po návratu na základnu jsme ani nestihli zaparkovat, když nám byl vyhlášen další poplach, tentokrát ke spadenému stromu na silnici mezi Drnovicemi a Kunicemi. Po odklizení stromu byla naše jednotka vyslána k likvidaci dalšího spadeného stromu a to na silnici za Kunštátem směrem na Rozseč. Zde byl spadený velký smrk přes celou vozovku, který pádem poškodil svodidla u vozovky.

Poslední spadený strom nám oznámil okolo jedoucí řidič, který nahlásil, že mezi Lysicemi a Štěchovem hrozí pádem na vozovku smrk, který se ulomil a zavěsil se na vedlejší strom. Tuto informaci jsme nahlásili na krajské operační středisko a vyjeli strom pokácet. Při kácení bylo nutné uzavřít vozovku a nalomený strom strhnout pomocí lana uvázaného za CAS.

DSCF8617

Obrázek 1 z 12