Požár dřevené chaty u Lhoty u Lysic

Ve čtvrtek 3.5.2018 ve 4 hodiny odpoledne vyjela naše jednotka na příkaz KOPIS Jmk s CAS 20 Tatra a DA Fiat k požáru chatky v katastru obce Lhota u Lysic.

Po příjezdu na místo události a provedeném průzkumu byl zjištěn požár chatky o rozměrech 3×3,5m v plném rozsahu a požár suché trávy a nízkého lesního porostu nad chatkou. Bylo provedeno nasazení přiměšovacího tubusu na smáčedlo na CAS 20 pro lepší hasební účinek a rozvinutí dopravního vedení zakončené rozdělovačem. Od rozdělovače byl natažen jeden „C“ proud nad chatku k hašení hořící trávy a nízkého lesního porostu. Druhý „C“ proud byl veden v dýchací technice k chatce. Po částečné lokalizaci plamenného hoření, bylo prováděno hašení i zevnitř chaty s následným vynášením ohořelého materiálu na volné prostranství, kde bylo dohašováno „C“ proudem. 

Po likvidaci požáru bylo provedeno za pomocí trhacího háku a ženijního nářadí stržení zbytku shořelé střechy chaty.