Požár lesa u Kunčiny Vsi

V pátek 11.3.2022 jsme byli okolo půl druhé odpoledne vyslání k požáru lesa u obce Kunčina Ves.

Na místo jsme dorazili s CAS 20 Tatra jako první jednotka a prvotním průzkumem jsme zjistili požár lesa menšího rozsahu cca 150 m od cesty ve velkém kopci.

Provedli jsme tedy vytvoření dopravního vedení a zahájili jsme zásah pomocí 2 D proudů. Vlivem větru a suchého nízkého porostu se ale požár stále šířil. Situaci také stěžoval terén ve velkém kopci.

Na místo se postupně sjížděli další jednotky, velitel zásahu rozdělil požár na dva úseky a část jednotek se vydala hledat lepší přístupovou cestu a to od obce Bedřichov. Požár se nakonec podařilo lokalizovat na ploše cca 300×70 metrů a to jednu hodiny po vyhlášení poplachu. Celková likvidace byla nahlášena krátce před 16. hodinou a na základu jsme se vrátili v 16:41.