Požár restaurace v Bořitově

V úterý 7.11.2023 jsme vyjeli v 19:25 do obce Bořitov, kde došlo k požáru kuchyně v restauraci na ulici Trávníky. Požár se z kuchyně rozšířil také na půdu, kde bylo uskladněné seno. Požár se podařilo rychle lokalizovat a zabránit také dalšímu rozšíření na střechu objektu a do dalších místností. Při požáru došlo ke zranění osoby, které se v době požáru nacházela v objektu a nadýchala se tak kouře. Došlo také k lehkému zranění příslušníka HZS.

Zpráva HZS k této události

Při večerním požáru jsme uchránili vysoké hodnoty

Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo u požáru budovy v Bořitově. Zranil se uživatel a zasahující hasič. 

Před půl osmou večer jsme vyjeli k hlášenému požáru v kuchyni nízké budovy v Bořitově na Blanensku. V době příjezdu první jednotky se již požár rozšířil do půdních prostor. Zasahující proti plamenům nasadili několik vodních proudů. K zajištění dostatku hasební vody v místě požáru nechal velitel zřídit v obci čerpací stanoviště.

Událost si vyžádala dva lehce zraněné. Uživatel objektu se nadýchal zplodin hoření. Zasahující profesionální hasič se zranil na dolní končetině.

Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu za asi hodinu od příjezdu první jednotky. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun. Včasným zásahem jednotky uchránily hodnoty za 10 milionů.

Filip Venclovský, HZS Jihomoravského kraje