Požár roubenky v obci Štěchov

Dne 26. srpna 2016 po třinácté hodině odpoledne byla naše jednotka povolána k požáru domu v obci Štěchov. Jednalo se o dřevěnou roubenku a prvotní informace oznamovaly, že již prohořívá stěna. Na místo jsme vyjeli s CAS 20 Tatra.

Po příjezdu na místo se ale naštěstí tato informace nepotvrdila. Provedli jsme zásah s jedním vysokotlakým proudem do silně zakouřeného domu. Nutné tedy bylo použít dýchací techniku. Došlo k požáru v kuchyni a protože v objektu byl nedostatek kyslíku a velké zakouření, tak se požár z velké části uhasil sám. Po uhašení plamenů jsme tak provedli odvětrání objektu. Kolegové z HZS pak provedli průzkum pomocí termokamery. Žádná další skrytá ohniska ale nenalezli.

Jednotky na místě

  • JSDH Lysice
  • JSDH Černá Hora
  • HZS Kunštát
  • HZS Boskovice

Místo zásahu

[gmap addr=“Štěchov 41″]Místo zásahu[/gmap]

DSCF9570

Obrázek 1 z 7