Požár seníku – Kunštát

Datum: 22. 4. 2011

Popis události:

Požár seníku Zemědělského družstva Kunštát. Požár v areálu zemědělského družstva v Zámecké ulici byl hasičům ohlášen ve 2.26 hodin. Protože při příjezdu prvních jednotek byl objekt o rozměrech zhruba 40 krát 13 metrů ve třetí ze čtyř fází hoření, část objektu se v žáru bortila a hrozilo rozšíření ohně do okolí, krajské operační a informační středisko HZS JmK na žádost velitele zásahu vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. K likvidaci požáru vyslalo profesionální jednotky ze stanic v Kunštátu a Boskovicích, a dobrovolné jednotky z Kunštátu, Lysic, Svitávky a Olešnice. Oheň hasiči krotili sedmi vodními proudy. K doplňování cisteren zřídili kyvadlovou dopravu od čerpacího stanoviště na místním koupališti. Protože uskladněné seno žár a kouř prakticky znehodnotil, hasiči se soustředili na obranu okolí požářiště s uskladněným stavebním materiálem. Z blízkosti plamenů se podařilo zachránit zaparkované nákladní auto a bagr.