Požár zachvátil halu plnou balíků sena

V sobotu 23. 1. 2016 byla naše jednotka krátce po 17. hodině vyslána k požárů haly s uskladněným senem. Již při příjezdu prvních jednotek na místo bylo jasné, že se bude jednat o velký a dlouhý zásah a proto byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Na místo tedy vyjelo celkem 12 jednotek hasičů a to profesionální hasiči ze stanic Blansko, Boskovice a Kunštát a dobrovolní hasiči z obcí Boskovice, Černá hora, Doubravice nad Svitavou, Kunštát, Letovice, Lysice, Okrouhlá, Sebranice a Svitávka.

Při příjezdu naší jednotky na místo byla ještě stále snaha zastavit šíření požáru a proto jsme nasadili dva útočné proudy a doplňovali jsme vodu do cisterny JSDH Boskovice I. Protože ale hala byla plná balíků sena, po kterém se požár rychle šířil a vlivem vysoké teploty se začala bortit střešní konstrukce, tak bylo rozhodnuto, že se seno nechá kontrolovaně vyhořet. Kolem dvacáté hodiny byly zredukovány jednotky na místě a naše jednotka se vrátila zpět na základnu.

Před půlnocí byla naše jednotka povolána zpět na místo k vystřídání kolegů, kteří na místě zůstali provádět dohled nad požářištěm. Na místě jsme zůstali do třetí hodiny ranní, kdy proběhlo další střídání.

Předběžnou škodu odhaduje vyšetřovatel na 2 500 000 Kč, příčinu vzniku tohoto rozsáhlého požáru nadále šetří.

DSCF8890

Obrázek 1 z 7