Silný vítr opět shazuje stromy přes vozovky

Nedělní večer dne 30.3.2019 je ve znamení silného větru. K prvnímu zásahu jsme vyjeli v 17 hodin a 19 minut. Na operační středisko byl nahlášen spadený strom mezi obcemi Bedřichov a Brumov.

Při příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o 3 stromy spadené přes vozovku. Dalším průzkumem dále po silnici jsme našli o 300 metrů dál dalších asi pět stromů spadených přes vozovku. Na pomoc nám tedy přijela také jednotka JSDH Brumov, která se vracela z jiné události.

K dalšímu zásahu jsme byli vysláni v 21:19 a to k likvidaci spadeného stromu mezi obcemi Býkovice a Dlouhá Lhota. Na místě se nacházely 3 spadené stromy přes vozovku. Po zprůjezdnění vozovky jsme ale průzkumem dále po silnici narazili na další dva spadené stromy přes celou vozovku. Po likvidaci všech stromů bránících průjezdu jsme se vrátili zpět na základnu.