Záchrana osoby z lesa u Býkovic

V pondělí 22. června 2020 byla naše jednotka vyslána spolu s HZS PS Blansko k asistenci Záchranné službě při záchraně osoby z lesa u Býkovic. Už při ohlášení události bylo totiž jasné, že ZZS bude potřebovat pomoc od hasičů při transportu osoby.

Po příjezdu k Býkovicím jsme narazili na oznamovatele události, který nás měl dovést ke zranění osobě. Dozvěděli jsme se ale, že cesta na místo bude pro velká vozidla těžko dostupná. Proto část jednotky pokračovala na místo v terénním automobilu oznamovatele a CAS se na místo vydala od Dlouhé Lhoty.

Po příjezdu ke zraněné osobě bylo zjištěno, že utrpěla poranění dolních končetin. Osobě jsme tedy poskytli předlékařskou první pomoc. Posádka ZZS musela nechat vozidlo na konci obce Dlouhá Lhota a na místo je dopravil velitelský terénní automobil z PS Blansko spolu s potřebným vybavením.

Po stabilizaci zraněné osoby byl proveden transport za pomocí vakuových nosítek, transportní vany a velitelského automobilu k vozidlu ZZS.