Požár domu na Štěchově

Dne 9.2. v poledne vyjížděla naše jednotka k požáru domu v obci Štěchov. Naše jednotka dorazila na místo jako první a průzkumem byl zjištěn požár zemědělské části domu, kde se nacházely kůlny s uskladněným senem, dřevem, technikou a drobnými zvířaty. Celá neobytná část domu byla v plamenech a proto byl ihned zahájen zásah na ochranu obytné části a záchrana zvířat a techniky z prostorů zasažených požárem.

Po příjezdy dalších jednotek bylo předáno velení zásahu. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, protože na místě byl velký nedostatek požární vody a bylo tedy potřeba povolat více cisteren. K doplňování vody bylo zřízeno čerpací stanoviště na požární nádrži v Lysicích. Ta byla během odpoledne téměř celá vyčerpána.

Lokalizovat požár se podařilo až po dvou hodinách a likvidace byla ohlášena až po 19. hodině. Po celou dobu se zasahovalo v dýchacích přístrojích a proto musel být přivolán protiplynový automobil z Brněnské stanice Líšeň, který dovezl zásobu tlakových lahví. Jednotka JSDH Okrouhlá na místě zřídila týlový stan, kde si zasahující hasiči mohli odpočinout a občerstvit se.

Místo zásahu:

[gmap addr=“Jihomoravský, Blansko, Štěchov, 3″]Místo zásahu[/gmap]

Zveřejnil(a) SDH Lysice dne Čtvrtek 9. února 2017