Výcvik řidičů na Polygonu Brno

V neděli 10.11.2019 se naši dva členové hasiči-strojníci zůčastnili celodenního výcviku řidičů na dopravním polygonu na Masarykově okruhu v Brně. Zde absolvovali s naší CAS20 Tatra kurz školy smyku s názvem INTENSIV.

V rámci tohoto kurzu trénovali reakce na krizové situce, které je mohou potka při cestě k zásahu. Obsahem kurzy bylo například:

  • naučíte se správně usadit za volant a efektivně ho ovládat
  • zjistíte, jak zastavuje auto na různých typech povrchů
  • pochopíte, proč je důležité mít správné pneumatiky
  • naučíme vás správně krizově zastavit
  • vyzkoušíte si, jak se krizově vyhnout prekážce při plném brzdění
  • dokážete rozpoznat a řešit přetáčivý i nedotáčivý smyk
  • procvičíte si efektivní rozjezd na mokrém kopci
  • vyzkoušíte si řešení více krizových situací současně
  • pochopíte jak fungují základní bezpečnostní systémy ABS a ESC

Kromě podobných kurzů všichni řidiči zásahových vozidel provádějí pravidelné kondiční jízdy se zásahovou technikou. Účast na podobném kurzu stojí nemalé finanční prostředky a proto jsme rádi, že nám na tento kurz přispěl Jihomoravský kraj v rámci dotačních programů.